הוספת נגרר לרכב יכולה לשדרג ולהוסיף הרבה לשמישות ולפוטנציאל שתוכלו להפיק ממנו עבורכם, עבור משפחתכם ועבור הצרכים האישיים או המקצועיים שלכם, אבל, נשאלת השאלה האם אפשר להתאים נגררים גם לרכבים פרטיים ולא רק לרכבים המוגדרים כמסחריים כגון טנדר או משאית? והתשובה היא כן, אך עם קריטריונים מסוימים שיש לדאוג לקיומם ולעמוד בהם.

קרוואן נגרר

הקריטריונים הנדרשים לבחירת נגרר לרכב אינם מורכבים או מסובכים וניתן, באמצעות התקנות פשוטות, להתאים את הנגרר המתאים והאפקטיבי ביותר לרכב הפרטי שלכם ואלו המרכזיים שבהם.

להלן רשימת הקריטריונים

  • משקל הנגרר המקסימאלי– לא כל נגרר מותר לכם להתקין ברכב ואסור שהם יהיו במשקל כבד מדי. את הפרטים הללו יש לבדוק על ידי בחינת רישיון הנהיגה שלכם וגם בפרטי רישיון הרכב. במסמכים רשמיים אלו צריך להיות רשום איזה סוג של נגרר מותר לחבר לרכב ובאיזה משקל הוא צריך להיות. גם אם מעבירים נגרר מרכב לרכב חייבים לעמוד בתנאי זה.
  • התקנת וו – על מנת שתוכלו לבחור נגררים שיתאימו לרכבים שלכם, אתם חייבים קודם כל להתקין וו מיוחד בגב הרכב שלכם. הוו הזה צריך להתאים לנגרר שאותו אתם תבחרו, וגם לאופי ולמשקל של הרכב שלכם. שימו לב שאת ההתקנה חייב לבצע איש מקצוע מוסמך אשר עוקב אחרי כל ההוראות והתקנות של משרד התחבורה.
  • גודל הנגרר – לרוב אין מגבלות מיוחדות באשר למידות של הנגרר שאתם תבחרו לרכב הפרטי שלכם. אפשר לבחור נגררים שיהיו נמוכים או גבוהים, ויש אפשרות לבחור בנגרר פתוח לגמרי, או בנגרר עם מכסה שעיקר תפקידו לשמש כעוד תא מטען עבור הרכב. כאן ההחלטה, והבחירה, תלויות לחלוטין בצרכים שלכם עבור הנגרר.
  • רוחב הנגרר– בעוד שברכבי משא מותר לנגרר לחרוג בעד 20 ס”מ, מכל צד, מרוחב הרכב הגורר, הרי שברכבים פרטיים אסור לנגרר לחרוג מרוחב הרכב.
  • הנגרר עצמו חייב להיות מצויד ברישיונות ולעמוד בתקנים של משרד התחבורה. ברישיון הנגרר חייב להיות מצוין שהוא מותאם לרכבים מסוג רכב פרטי, כלומר, רישיון מדרג B.

ישנו היום מגוון רחב מאוד של נגררים לרכבים פרטיים, השונים מבחינת מראה, צבע, גימור ואלמנטים דקורטיביים ופונקציונאליים כך שכל אחד יכול למצוא בדיוק את מה שהוא מחפש, כל עוד שומרים על החוק ומוודאים שכל אותם קריטריונים נדרשים לבחירת נגרר לרכב אכן מתקיימים.

קראו גם על: חיבור קרוואן נגרר לרכב