איך לחבר קרוואן נגרר לרכב?

כאשר יוצאים לנסיעה ארוכה ברכב הפרטי חייבים לבדוק את מצב הצמיגים, את השמן ואת המים, למלא דלק והמהדרין אף מוסיפים בדיקת בלמים ומנוע, אך כאשר מבקשים לצאת לטיול עם קרוואן, אסור בתכלית האיסור לשכוח לחבר את המכולה הענקית והמאובזרת הזו, הקרוואן, לרכב עם וו הגרירה בצורה בטיחותית, נכונה ומקצועית ובמאמר זה ננסה להדריך אתכם, ואתכן, איך לחבר קרוואן נגרר לרכב.

 

להלן סרטון הדרכה קצר המסביר כיצד לחבר ולנתק קרוואן לרכב:

5 הגורמים העיקריים בחיבור קרוואן לרכב

על מנת לחבר את הקרוואן הנגרר לרכב שלכם בצורה נכונה ואחראית, עליכם לוודא קיומם, וביצועם, של חמישה גורמים ושלבים שתלויים ומסתמכים אלו על אלו.

 

  1. הפעולה הראשונה צריכה להיעשות על ידי גלגל איצול, הוא משולש החיבור מהקרוואן לרכב. יש להביא את הרכב הגורר למצב שבו תפוח החיבור שנמצא עליו יימצא מתחת לידית האיצול, ובעזרת סוג של ידית הברגה (מנואלה) להעלות את התפוח ולנעול את הידית על משולש החיבור. כך הנגרר מאובטח על ידי וו הגרירה ברמה הבסיסית ביותר.
  2. השלב השני היא שרשרת הבטיחות המורכבת משתי שרשראות המתחברות עם חיבורים מהירים (שאקלים) לשני צדי התפוח של הרכב הגורר. שרשראות אילו מהוות גיבוי למקרה של ניתוק הנגרר מתפוח הרכב תוך כדי נסיעה.
  3. מתחת לגלגל האיצול נמצא כבל אבטחה מפלדה המחובר לבלמים של הקרוואן. צריך לחבר אותו לרכב הגורר. במקרה של ניתוק הקרוואן מהרכב תוך כדי נסיעה הוא ננעל ועוצר את הקרוואן.
  4. על האיצול ישנו בלם יד שחייב להיות מורם בעת עמידה או חניה. כאשר מתחילים לנסוע משחררים אותו על ידי הורדתו במקביל לכביש, בדומה לכל בלם יד ברכב פרטי.
  5. בולם זעזועים הוא גורם נוסף שנועד לאבטח את הקרוואן ולמנוע את התנתקותו מהרכב הגורר. הוא נמצא מעל ידית נעילת התפוח.

 

גם בתוך הקרוואן צריך לדאוג שכל הציוד האישי והחפצים שאינם מקובעים למקומם קשורים או מאופסנים בבטחה בארונות ובמגירות האחסון. הדלתות הפנימיות והחיצוניות, כמו גם פתחי האוורור בגג, צריכים להיות סגורים על מנת לא להיתלש ממקומם תוך כדי נסיעה. במסגרת סיבוב האבטחה החיצוני, חשוב לשים לב שרגלי הקרוואן, עליהן הוא מיוצב, מקופלות וסגורות.

אלמנט אבטחתי אחרון, במסגרת הסקירה של איך לחבר קרוואן נגרר לרכב, הוא לנסוע לאט כמה מטרים קדימה ואחורה ואז לחזור ולוודא שהנגרר מאובטח ושניתן להתחיל ולנסוע בבטחה.

 

למידע נוסף קראו עוד במדריך המלא בנושא חיבור קרוואן נגרר