עלויות חופשה בקרוואן

אם אתם מתכננים את החופשה הבאה שלכם, אתם בוודאי בודקים עלויות במלונות, בצימרים, באכסניות. אולי גם שמעתם על אופציות של “חילופי מגורים” בשיטת החלפת דירות, סאבלט או Airbnb והתחלתם לבדוק אותן, אבל האם אתם מודעים לכך שקיימת גם אפשרות אלטרנטיבית לצאת לחופשה מפנקת וחווייתית בקרוואן גדול ומאובזר ובעלויות שיכולות, במחשבה נכונה ותכנון מוקדם, להיות משתלמות הרבה יותר מכל סוג חופשה אחרת?

 

למעשה, חופשת קרוואן אינה דורשת עלויות מעבר לעלות השכרת הקרוואן ולהוצאות דלק מזעריות יחסית לכמות המרחק שאתם מתעתדים לנסוע, כי סולר הוא זול יחסית לאוקטן 96 של רכבים סטנדרטיים. תוסיפו לכך עלויות של מזון וכניסה לשמורות, אתרים וחניוני לילה וכיסיתם שבוע של טיול בעלויות הגיוניות לחלוטין, גם אם אתם לא בעלי אמצעים או אמידים במיוחד.

 

ROI – החזר השקעה

כל בעל עסק וכל מי שפועל למען רווח יאמר לכם כי החלטה כלכלית ועסקית צריכה לבוא מתוך מה שקוראים בשפה מקצועית- ROI (Return on Investment), כלומר החזר השקעה. אם פעילות כלשהי שביצעו תניב להם הישג, רווח או תשואה שהיא משמעותית, וכדאית, עבורם בטווח זמן מוגדר, הם יבצעו אותה ואם לא, אז לא. המדהים הוא שבהחלטות על חופשות, בילויים ופנאי, השיקולים הכלכליים הללו מפנים את מקומם לשיקולים אחרים, פחות רציונאליים ויותר רגשיים ולכן גם העלות של החופשה שלנו היא, לרוב, עלות גבוהה יותר ממה שהיינו מוכנים לשלם בדרך כלל על מוצר או עסקה וכל מי שמתעסק בנסיעות, חופשות וטיולים מבין זאת ומנצל זאת לטובתו על חשבוננו.

 

טיולי הקרוואנים

כאשר בוחנים את אופציית טיולי הקרוואנים, בעולם בכלל וגם בישראל, רואים שמבחינה כלכלית מדובר על חופשה משתלמת ביותר, גם מבחינת העלויות הבסיסיות וגם מבחינת התוכן שהחופשה יכולה לספק וזה אחד הגורמים החשובים ביותר לתכנון חופשה- מה היא תספק לנו ומה נוכל להפיק ממנה. השהות הצמודה עם הילדים והאישה, עם החברה, עם החברים, היציאה לטבע ולנופים, השחרור מהמחשב והטלפון לכמה ימים, העצמאות המוחלטת לעצור ולנסוע מתי שרוצים ומעל לכל, היציאה מהשגרה למשהו חדש ומרתק שבוודאי רובנו עוד לא חווינו, כל אלו מהווים, ללא ספק, החזר השקעה שיש להתחשב בו בתכנון חופשה.

לחופשה הבאה שלכם, מתי שלא תהיה, תבדקו ותחקרו גם את האופציה של טיול קרוואן, זה משתלם, זה כלכלי, זה ייחודי וזה, במילה אחת קטנה, מושלם.