ישראל היא מדינה ששטחה הגיאוגרפי מאוד מאוד מצומצם וקטן. למעשה, ישראל מדורגת במקום ה-154 בעולם מבחינת שטח, היקף וגודל ועובדה זו רק מגבירה את הפליאה מכך שמדובר בפלא טבע של ממש, בו אפשר למצוא גם מדבריות, גם יערות, גם חופי ים ואפילו הר מושלג בצפון הרחוק.

 

כל העושר הטבעי מביא לכך שהמוני ישראלים, כמו גם מאות אלפי תיירים, מגיעים לישראל מדי שנה וזוכים לטעום ממה שהם מחפשים ואוהבים באמצעות טיולים, חופשות, מלונות יוקרה וצימרים מפנקים, אוהלים וקמפינג וכמובן שגם באמצעות קרוואן, המילה האחרונה בתחום טיולי הטבע והחופשות בכל העולם, ולאט לאט גם בישראל.

 

טיול קרוואן עם המשפחה

טיול קרוואן עם המשפחה לא דומה בכלל ליציאה למלון או לחופשה בצימר. בקרוואן אין בופה חופשי שמוגש על ידי צוות מלצרים ושף שעמל ועובד על מנות גורמה וקינוחים, אין בריכה פנימית וחיצונית מחוממות המתוחזקות על ידי צוות מקצועי בשכר, אין מועדון ילדים מפנק עם צוות הווי ובידור הדואג לכך שלילדים תהיה תעסוקה כך שההורים יוכלו לשבת בנחת בלובי או בבר וליהנות מבירה קרה, קפה חם או שיחה נינוחה, בטיול קרוואנים כל המשפחה נמצאת ברכב מתנייע ונייד, חיה בצפיפות יחסית וחייבת לדאוג לעצמה לניקיון, לתזונה ולפעילות.

 

למה, אם כך, כדאי לפנות למסלול של טיול בקרוואן? האם מטרת החופשה היא לעבוד ולהתאמץ? ובכן, התשובה לכך היא פשוטה ביותר- טיול קרוואן זו החוויה הטובה ביותר למשפחה ותתפלאו לדעת עד כמה התקשורת בין בני הבית תשתפר, החיבור המחודש עם הילדים וביניהם יתחזק והזיכרונות המשותפים שתצרו לאורך הדרך יישמרו לשנים ארוכות. בקרוואן אין תמיד קליטת Wi-Fi ולכן ההתעסקות, הבלתי נגמרת, בסלולרי, בטאבלט ובמחשב מפנה את מקומה לשיחות, להתבוננות בנוף ולהנאה מהטבע שארצנו בורכה בו.

 

קרוואן לכל הגילאים

חופשת קרוואן היא חופשה משפחתית קלאסית, אך היא מתאימה גם לזוגות, צעירים וגמלאים כאחד, גם לקבוצת חברים ולמעשה, זוהי חופשה המתאימה לכל אחד ואחת, בתנאי שיש לו, או לה, רישיון נהיגה, סבלנות מספקת לרבוץ מול חוף ים בשעת בין ערביים, לעשות "על האש" למרגלות הר בצפון או לפרוס כיסא נוח מול ירח מלא בחניון קרוואנים דרומי מול הרי יהודה ורצון לחוות את ישראל כמו שלא חוו אותה מעולם.