יותר ויותר רכבים, פרטיים ומסחריים כאחד, נעזרים בנגררים לשימושים שונים, בין אם לצרכי עבודה, בין אם לצרכים מקצועיים ובין אם לשימוש אישי ופרטי, וחשוב לדעת כי לכל נגרר חייב להיות וו גרירה המותאם לגודל הרכב, לסוג הרכב ולייעוד הספציפי לשמו נועד הנגרר.

קרוואן נגרר

בחירת וו נגרר לרכב משמעותה הבנה של צרכי הנגרר ובחירה נכונה יכולה לייעל את העמידה ביעדים ובמטרות, מעבר לכך שמדובר על עמידה בתנאי הרישיון, הבטיחות והתקנים החוקיים לנשיאת נגרר. התקנת וו גרירה שאינו ייעודי לסוג הרכב ולסוג הנגרר הספציפיים, ושלא בהתאם להוראות היצרן, עלולה לסכן הן את הנוסעים ברכב, הן את הציבור הרחב והן את המנשאים והציוד שיועמסו על הנגרר.

 

התקנת וו נגרר לרכב

חשוב לא פחות מתהליך בחירת וו נגרר לרכב הוא ההתקנה שלו ואת זאת כדאי, מומלץ ורצוי לעשות במקום מקצועי ועל ידי אנשי מקצוע המתמחים בהתקנת ווי גרירה ונגררים. התקנת וו גרירה במקום מקצועי, הפועל ברישיון ועל פי תקנים רשמיים ומוסמכים, מבטיחה לכם שקט נפשי להמשך הדרך, תרתי משמע, וביטחון מוחלט ביכולת של וו הגרירה לשאת את הנגרר ולמלא את המשימות שיוטלו עליו על הצד הטוב ביותר האפשרי.

 

אם כך, מהם הפרמטרים העיקריים עליהם יש לשים לב בעת בחירת וו נגרר לרכב?

  • וו הגרירה חייב להיות מקורי, רשמי ומאושר על ידי מכון התקנים ומשרד התחבורה
  • חיבור וו הגרירה חייב להתבצע אך ורק למקום שהוגדר על ידי יצרן הרכב, על מנת שלא לגרום לרכב נזק והתקנת הוו צריכה להתבצע רק על ידי יצרן המורשה על ידי משרד התחבורה לייצר ולהתקין אותו.
  • תנאים טכניים מסוימים שחייבים להתקיים על מנת להבטיח התקנה נכונה: השקע החשמלי צריך להיות בעל 13 פינים, קוטרו של כדור הריתום צריך להיות 50 מ”מ, המרחק מהטמבון למרכזו של הכדור יהיה לפחות 65 מ”מ, המרחק מהקרקע ועד לבסיס הכדור ינוע בין 470-400 מ”מ והמרחק שמעל הכדור חייב להיות לפחות 140 מ”מ.
  • אסור שוו הגרירה יסתיר את לוחית הרישוי של הרכב.
  • חשוב מאוד להתאים את מחשב הרכב להתקן החדש, על מנת שיזהה את הנגרר וישנה בהתאם את אופן הבלימה שלו ויתאים את מערכת בקרת השליטה והחנייה למצב החדש.
  • את וו הגרירה יש לתחזק באמצעות שימון בגריז של הכדור אחת לתקופה, ביצוע חיזוק ברגים לאחר כל 1000 ק”מ ובדיקה של שקע החשמל לפני כל נסיעה.