האם טיול קרוואנים נחשב לאקסטרים?

טיולים בקרוואנים אף פעם לא נחשבו לפעילות אקסטרימית יוצאת דופן, אך מאידך הנופים המדהימים שבדרך, החופש המוחלט בכבישי העולם ועצירות פחות מתוכננות לאורך המסע, אכן מעלות גוון אקסטרימי לאופי הטיול בקרוואן. אז מה אתם אומרים, האם טיול קרוואנים נחשב לאקסטרים?

 

מטיילים שמחפשים אתגרים

אם נופש בסגנון “בטן-גב” הוא לא ממש עניינכם, ומלונות “הכל כלול” לא עושים לכם את זה, כככל הנראה שאתם שייכים לסוג המטיילים המחפשים אתגרים ואוהבים טיולי אקסטרים. אז אם המילה “קמפינג” מעלה בכם זיכרונות מטיולים של תנועת הנוער, עם שק שינה, אוהל, מסטינג ואוכל מקופסאות, יש לנו חדשות עבורכם – טיולי קרוואנים יתאימו לכם כמו כפפה ליד. אחד הטיולים הנפוצים והיותר מהנים הקיימים הוא ללא ספק טיול קרוואנים. חוויית הטיול בקרוואן מחזקת את ההווי המשפחתי ומאפשרת לנוע בחופשיות ובספונטניות לכל אורך הטיול. המסלול לעיתים קרובות משלב נופים ופעילויות לכל המשפחה.

 

קרוואנים ואקסטרים

אך לא פעם, עולה השאלה בקרב מטיילים בכלל וחובבי טיולים בקרוואנים בפרט, האם טיול קרוואנים נחשב לאקסטרים? טיול בקרוואן מציע חוויה שונה לגמרי מטיול רגיל לחו”ל, הכולל לרוב חדר במלון או במוטל, רכב שכור וארוחות במסעדות. זהו טיול חווייתי, כיפי ומהנה לכל חובבי הטבע והקמפינג. טיול בקרוואן מתאים לאוהבי טבע, למחפשים חוויות לא שגרתיות, ובמיוחד למשפחות וילדים. בקרוואן יש מרחב תנועה, החסר ברכב פרטי, וניתן להעביר את זמן הנסיעה בפעילויות שונות עם הילדים, החל ממשחקי שולחן וכלה בצפייה בטלוויזיה או בווידיאו.

 

קרוואנים אקסטרים

 

אז נכון, אולי לא מדובר בקפיצת באנג’י מגובה רב או נהיגה בכלי מוטורי שמריץ את האדרנלין בגוף, אך לחלוטין מדובר במסע חופשי בטבע העולמי או הישראלי. המטרה בטיול עם קרוואן היא לא לבלות על הכבישים, אלא ליהנות מטיול רגוע המשלב נופים, אטרקציות ומנוחה. החוכמה היא למצוא את המינון הנכון בין הזמן המוקדש לנסיעות לזמן המוקדש לבילוי, טיולים בטבע, אטרקציות, מוזיאונים וסתם מנוחה או הסתובבויות.

 

ויש שיאמרו שמימד הנוחות עולה על המילה אקסטרים, והאמת שטיול בקרוואן זה דבר נוח מאוד. אפשר לסכם את הטיול בקראוון במשפט קצרצר – כל הבית אתכם. בארצות הברית קרוואנים נקראים RV, ראשי תיבות של Recreational Vehicle, כלומר – “רכבי פנאי”. זהו שם כולל לכל סוגי הקרוואנים – הנגררים והממונעים, כשהממונעים נקראים Motor Home, וכשמם כן הם – בית ממונע, או בעברית תקנית מעונוע. הקרוואנים יכולים להכיל שניים עד שבעה נוסעים, תלוי בדגם, החל ממה שנראה כמיני ואן גדול ועד ממדים של אוטובוס מפואר המצויד בכל המותרות. כל הקרוואנים הממונעים מצוידים במערכות מים, חשמל, גז וביוב, ממש כמו בבית.

 

תכנון טיול קרוואנים

תכנון טיול קרוואנים דורש הכנה מוקדמת, כגון: הזמנת חניונים שנתפסים בשיא העונה עד אפס מקום, תכנון הטיול על פי ימים, עונות, מעברים בין מדינות ועוד. כך שהן ההכנה והן המסע עצמו בהחלט מורכבים במידה, ואין להקל ראש בכך. המסקנה המתבקשת היא שאם לא מדובר בטיול עירוני לגמרי, אלא בטיול משפחתי “ממוצע” המשלב פעילות בטבע מעבר למסלולי הליכה, סביר להניח שזו תחשב לאתגרית. האם תחשב לאקסטרים? את ההחלטה לכך נשאיר בידיים שלכם, מה שבטוח שהדעות בעניין ימשיכו להיות חלוקות – אז אקסטרים או לא אקסטרים, על דבר אחד כולנו נסכים: טיול קרוואנים הוא אחד הטיולים המהנים והמגוונים ביותר הקיימים – חופש מוחלט, נוחות, טבע, קמפינג וחניונים ומחיר סביר במיוחד, הכל יחד מבטיח חוויה מיוחדת במינה.