טיול קרוואנים מסביב לעולם

חולמים לקחת פסק זמן ולצאת לטיול מחוף אל חוף על גלגלים ברחבי העולם? זה לא דומה לאף טיול משפחתי שעשיתם עד היום: בלי מלונות, בלי אריזות יומיומיות, בלי קבוצה – רק קרוואן של מספר מטרים והמון זמן איכות משפחתי. רוצים לממש את החלום במינימום הוצאות ומקסימום נוחות – אתם חייבים לכוון לטיול קרוואנים מסביב לעולם.

כמה פעמים חלמתם לעזוב הכול ולצאת להרפתקה של חייכם? להתנתק מכבלי העולם המודרני ולצאת אל עבר הלא נודע. טיול קרוואנים מסביב לעולם, נשמע לכם? ברור שכן! מאות ואלפי מטיילים מבוגרים וצעירים כאחד מגיעים בקרוואנים שכורים או פרטיים אל אתרי התיירות הכי מבוקשים באירופה, לשמורות הטבע היפהפיות של הרוקיס' הקנדיים, לפיורדים המדהימים של נורבגיה, לפארקים הלאומיים של ארה"ב, למדבריות אוסטרליה, לאגמים הקסומים של ניו זילנד. מבקשים לעצמם רגע של ניתוק, מבקשים לחיות את החלום של חופש אינסופי וצבירת חוויות לכל החיים.

תארו לעצמכם שיכולתם להתעורר בכל בוקר במקום אחר בעולם, נופים, אנשים, תרבויות, צבעים וריחות ובכל פעם מחדש. בלי לדאוג לשכר דירה או משכנתא, בלי לדאוג לאסוף את הילדים מהגן, הבית שלכם נוסע אתכם. טיול קרוואנים מסביב לעולם הוא ללא ספק טיול של פעם בחיים אלא אם כן כמו הרבה מטיילים בתחום מתמכרים מהחופש והמרחבים וחוזרים על כך שוב ושוב.

אז מה יש לטיול קרוואנים מסביב לעולם להציע?

לינה בטבע במקומות הכי יפים, קרבה לטבע, חוויה מיוחדת ובלתי נשכחת, שונה לגמרי מכל צורת טיול אחרת שהכרתם, טיול בקצב אישי, בשלווה ובלי מאמץ עם גישה קלה לכל אתרי התיירות (יש חניונים בכל מקום), נוחות מכסימלית בלי צורך לדאוג להזמנת חדרים, בלי להיסחב עם ציוד כבד, בלי לפרוק ולארוז מזוודות בכל יום מחדש, עצמאות מלאה: בלי להיות תלויים בתחבורה או בקבוצה, בלי להיצמד ללוח זמנים וסדר יום נוקשה – חופש כבר אמרנו?! תפעול הקרוואן הוא קל ואינו מצריך ידע טכני או ניסיון קודם. כל אחד יכול. על כל היתרונות האלה ניתן גם להוסיף את מרכיב החיסכון הכלכלי – קרוואן עולה ברוב המקרים פחות מטיול רגיל של רכב, מלונות ומסעדות.

אם אתם שומרי כשרות הקרוואן הוא הפתרון הנוח ביותר- לא צריך מסעדות, אפשר לבשל בקרוואן מה שרוצים וכשנכנסת השבת חונים במקום יפה ונחים על שפת אגם או מנצלים את הזמן לטיולים ברגל. לא חייבים בזוג, אפשר לצרף עוד זוג חברים ולשכור יחד קרוואן גדול יותר, להתחלק בנהיגה ובהוצאות.

חשוב לדעת

  • הזמנה מראש – כשמתכננים טיול קרוואנים צריך להשתחרר מ"הספורט הלאומי" של הזמנות ברגע האחרון. קרוואן כדאי להזמין חצי שנה ויותר מראש, ועדיף אפילו בשניים או שלושה יעדים.
  • נוחות למסע ארוך – כדאי להזמין קרוואן שמדורג ברמה אחת גבוהה יותר ממה שנראה לכם מתאים, על פי מספר הנפשות וסידור המיטות. ברמה הבסיסית יש מיטה לכל אדם, אבל חסר מקום לזוז בנוחות. ברמת שנקראת פמילי פלוס יש מיטות קומתיים, מיטה זוגית מעל תא הנהג ופינת אוכל. קרוואנים ברמה הגבוהה מצוידים בריפודי עור ובשני תאי מקלחת ושירותים.
  • ביטוח – חשוב לוודא את מהות הכיסוי הכלול בהשכרת הקרוואן, שכן כל נזק לכלי הרכב עלול להסתכם בהוצאה כבדה לכיס. גם ביטוח למקרה של ביטול חשוב כאן, בעיקר משום שכדאי לבצע את ההזמנה זמן רב מראש.
  • חניונים – פה אין מקום לספונטניות, כי לינה שלא בחניון ייעודי עלולה להוביל לקנס גבוה. החניונים באירופה מצוידים במתקן מרכזי משותף שבו אפשר לבשל, לכבס ולהתקלח. רבים מהאתרים נמצאים על שפת אגמים ויש בהם בריכות. בחניונים בארצות הברית אפשר לחבר את הקרוואן לרשת החשמל, למערכת ביוב, למים, לאינטרנט ולטלוויזיה בכבלים.
  • תכנון המסלול – כדאי להצטייד בספרים ובמפות כבר מישראל. כדאי גם להיעזר במגוון תוכנות ובכרטיסי חבר, שיחסכו הוצאות בזמן הטיול: חברת בנדנה קרוואנים מייצגת בארץ את האיגוד האירופי לחניונים, ACSI, ומשווקת די.וי.די לתכנון טיולים עם מפות הכוללות 8,600 חניונים!