החופש הגדול כבר כאן, אנחנו דקה מחודש אוגוסט, החודש הזה שבו אין סידור לילדים וחייבים להתארגן על תעסוקה עבורם (כדי לא לשמוע שוב את צמד המילים “משעמם לי”). סימנתם וי כבר על כל הפעילויות הרגילות בשנה שעברה ובשנה שלפני כן,  הבנתם שהשנה צריך לחשוב מחוץ לקופסה והחלטתם על השכרת קרוואן לכל המשפחה.

טיול משפחתי בקרוואן להשכרה יכול להיות מדהים, חוויה בלתי רגילה לא רק לילדים, גם עבורכם, ההורים. אבל עם ילדים כמו עם ילדים, חשוב להיערך מראש לכל התרחישים ולבוא לטיול המשפחתי בקרוואן כמה שיותר מוכנים.

אז הנה כמה טיפים לטיול קרוואן עם ילדים, תודו לי אחר כך

כאשר יוצאים לטיול עם הילדים אז דווקא השכרת קרוואן זה הדבר הכי קל בתהליך. הליך השכרת הקרוואן יכול להיות מהיר במידה ובוחרים חברה מקצועית, אמינה ואדיבה המאפשרת השכרת קרוואנים בישראל.
בלנדאו הקרוואנים שאנו מציעים להשכרה הם החדישים והמפוארים ביותר הקיימים בארץ. במקרים רבים הדבר משתלם יותר מהשכרת צימר או אפילו בית הארחה. השילוב של איכות גבוהה ומחיר אטרקטיבי במיוחד הופכים את ההחלטה להשכיר קרוואן אצל לנדאו קרוואנים לכדאית במיוחד.

האתגר האמיתי במהלך הטיול הוא, איך לא – הילדים. אז איך צולחים טיול קרוואנים עם הילדים? הנה כמה טיפים לקחת לדרך…

“אימא כואבת לי הבטן” – בראש ובראשונה ערכת עזרה ראשונה

כהורה שיצא למספר טיולי קרוואנים ושכח בטיול הראשון ערכת עזרה ראשונה, הבטחתי לעצמי שיותר זה לא יקרה לי. לפני הכול חשוב לארגן לנסיעה ערכת עזרה ראשונה עם כל הכדורים, המשחות, התחבושות, המשאפים וכל הציוד הרפואי והפארא-רפואי שנדרש או עלול להידרש.  במהלך המסע יוצאים, מטיילים, הילדים משחקים, קופצים, משתוללים וכדאי שיהיה לכם מענה רפואי ראשוני זמין לכל מקרה שלא יקרה (ונקווה של יקרה).

“אבא, אני עייף” – טיולי יום קצרים, מנוחה ארוכה

ילדים מתלהבים מהר, ומתעייפים עוד יותר מהר. מומלץ מאוד לתכנן את כל תוואי הטיול מראש, אחרי הכול השכרת קרוואן עולה כסף וכדאי למצות את הטיול עד תום. מהניסיון שלי עם ילדים קטנים מומלץ לתכנן טיולי יום קצרים, בני 3 שעות עד 5 שעות, ולהשאיר זמן מנוחה לשאר היום. זה מאפשר למשפחה גם לחוות פעילות בצוותא וגם משאיר זמן לבני המשפחה לעשות דברים נפרדים שהם מעוניינים לעשות בעצמם. כמו כן, כל אחד ואחת מקבלים קצת חופש אחד מהשנייה אחרי שהייה אינטנסיבית ביחד, וזה תמיד טוב.

“אימא, מתי אוכלים?, אני רעבה” – צידה לדרך

אין מה לעשות חופשה מעלה את התאבון, בטח אם מדובר בנסיעות ארוכות מדי יום. אבל לא רק הנסיעות: גם האוויר הצח, הפעילות המוגברת, שבירת השגרה – כל אלו ועוד מעצימים את תחושת הרעב. חשוב להכין אוכל מראש. אפשר גם חטיפים (בכל זאת, חופש גדול), אפשר להכין גם חטיפי בריאות כמו גרנולה, ירקות ופירות, גם כריכים וקופסאות שימורים. ניתן לתכנן ביקור במסעדות מעניינות במהלך הדרך, להיכנס לסופר-מרקטים ו/או לעשות מנגלים ומדורות. ואם הילדים בעניין – אז שתפו אותם בהכנת אוכל בשטח.

“אבא, משעמם לי”

הילדים של היום צריכים גירויים מתמידים או שהם ייעלמו לתוך המסך הקטן. כדי להימנע מהמשפט המעצבן “משעמם לי” אפשר לנקוט בכמה צעדים פשוטים:

  • כדאי מאוד לעצור בחניוני קרוואנים ייעודיים, שם תפגשו משפחות כמוכם עם ילדים, ויש סיכוי גדול שהילדים שלכם ימצאו חברים חדשים. אגב, גם אתם ההורים עלולים לפגוש חברים חדשים. אז הרווח הוא כפול.
  • הביאו משחקים שכיף לשחק ביחד, כך שיש רגע של “שעמום” תוכלו לשלוף את המשחק ולהפיג את השעמום.
  • קחו מוסיקה טובה לדרך שאהובה על כל בני המשפחה. תוכלו לשיר שירים במהלך הנסיעה, זה כיף אדיר.
  • לרוב הילדים יש כבר טלפון חכם ביד, אז תאתגרו את הילדים לצלם צילומים יפים במהלך הטיול. זה גם יעסיק אותם וגם יאפשר לכם ליצור אלבום תמונות משפחתי מהטיול, שישמש מזכרת נהדרת.

מילה או שתיים לסיום

קחו משקפת שהילדים יוכלו להשקיף רחוק בעת הנסיעה, אל תשכחו לקחת מרשמלו ושיפודים (ילדים אוהבים לחמם מרשמלו על שיפוד)  והכי חשוב – גם אם קורים דברים בלתי צפויים בדרך, קחו את זה בקלות – כי דווקא הדברים האלו, החריגים, הבלתי מתוכננים, יישארו איתכם ויחרטו בזיכרונכם לתמיד.

חופשה נעימה!