בסופ"ש האחרון שכרנו קראוון, העמסנו את המשפחה ויצאנו לסופ"ש ממונע בין כבישים, חופים וחווה נדירה אחת. אז כמה כל הטוב הזה עולה? האם נוח לנהוג ולחנות בקרוואן ? כל התשובות הנוגעות לתחום השכרת קרוואן שאלות נפוצות  נאספו על ידי עופר ידידנו, שלקח את כל המשפחה לטיול בקרוואן ושרד כדי לספר (:

רוב האנשים שתספרו להם שאתם הולכים לנפוש עם קרוואן כלל לא מכירים את האופציה של השכרת קרוואנים בארץ. לכן לא מפתיע שאנשים לא מבינים לאן אפשר לנסוע איתם או משוכנעים שבלתי אפשרי להתנייד עם רכב בכזה גודל.
אז האמת היא שיש השכרת קרוואנים, יש לאן לנסוע איתם זה בכלל לא מסובך, ויש חניוני קרוואנים ייעודיים בהם ניתן להחנות את הקרוואן ששכרתם.
כשירות לציבור וכהרפתקה משפחתית, יצאנו לשני לילות בקרוואן ישראלי אמיתי, ועל הדרך ענינו גם על 5 השאלות הנפוצות ביותר הנוגעות להשכרת קרוואן.

השכרת קרוואן שאלות נפוצות – כמה עולה השכרת קרוואן?

תלוי איך מסתכלים על זה. אנחנו יצאנו לדרך עם קראוון סטאר 450 של חברתנו, לנדאו קרוואנים. המחיר ליום (בעונת הקיץ): 800 שקלים. לילה בחניון קרוואנים יעלה בתוספת קטנה של עוד כ-200 ₪. 

מאחר ש-1,100 שקלים ללילה זה כבר סטנדרט של צימר מהסוג שנראה טוב באינטרנט אבל במציאות קצת פחות, קרוואן הוא לא באמת זול יותר מצימר, במיוחד כשאין כאן ארוחת בוקר כלולה. אבל נופש בקרוואן גם לא גורם יותר נזק לכיס מכל חופשה אחרת בישראל. והדלק, אתם שואלים? הוא היה נמוך משמעותית מאשר ברכב פרטי.

יש אינטרנט אלחוטי?

לא, והייתם צריכים לראות את הפרצוף של הבת שלי כשהאמת המרה הכתה בה. אבל זה חלק מהקטע: הקרוואן מנתק אתכם מהמודרניציה במובן הכי חיובי של המילה. ב-72 השעות שלנו יחד בקושי הצצנו בטלפונים שלנו, היינו לגמרי בתוך החוויה של בית מתנייע, של טיול מסוג אחר ובקצב אחר.

נוח לנהוג ולחנות?

לא. אין שום דבר נוח בלנהוג ברכב באורך של חצי אוטובוס ובגובה בהתאם. אבל כמו כל דבר אחר, מתרגלים גם לזה ומגלים שיש קטע בלהיות הרכב הכי בולט על הכביש. ולמען האמת, זה ממש מגניב.
כגבר, אני כנראה מועד גנטית ליהנות מהתחושה שאני מנווט מפלץ. נהגים שומרים מרחק, עושים לך כבוד, או נתקעים מאחוריך כשאתה זוחל בעלייה.
וחנייה? גם לא פשוט. כדי לקחת רוורס, אתה מחויב במכוון גם אם מצלמת הרוורס כן עובדת. אתה פשוט לא רואה מה שנמצא בדיוק מאחוריך. רוורס עם נגרר זאת בכלל אמנות בפני עצמה ואני ממליץ על סשן אימונים במגרש של חברת השכרת הקראוונים. 

כמה זה פרקטי?

השכרת קרוואן שאלות נפוצות
אני ומשפחתי נהנינו מאוד מהחוויה המשותפת בקרוואן.
בלילה הראשון חנינו בחוף אכזיב. עגנו את הקרוואן, התחברנו למים ולחשמל ויצאנו לסיבוב היכרות עם המקום המבורך הזה. בשעת שקיעה עמדה הבת שלי ושוחחה עם דייג מקומי על הא ועל דג (:
אנחנו מאוד אורבניים. קמפינג, נניח, זאת מילה נרדפת לגיהינום בלקסיקון שלנו. הקרוואן אפשר לנו לצאת לטבע בלי לצאת לטבע גופא. אבל השוס האמיתי חיכה בערב השני, בחוות מייסטר. השילוב של יקב פעיל, פינת חי, בריכה ושלל זולות – שלא לדבר על החרובים, הפסיפלורות והתאנים שנופלים לידיים ישר מהעצים – הופכים את המקום לפנינה אמיתית.
הגענו לשם בקלי קלות עם הקרוואן, ואפשרנו לעצמנו להכיר מקרוב מקומות מדהימים, שלהגיע אליהם עד היום היה ממש בגדר חלום עבורנו.

שורה תחתונה: כדאי או לא כדאי?

יש לא מעט יתרונות בהשכרת קרוואן, אז אני לגמרי ממליץ.
אני לא יודע מה יהיו החוויות הספציפיות שלכם, אבל אני ממליץ על החוויה בקרוואן בלב שלם.

ומה הם המחירים?

אוו, טוב ששאלתם.
השכרת קראוון סטאר 450 בשיא הביקוש נעה בין 600-800 ש"ח ליום, תלוי בכמות הלילות (ככל שלוקחים ליותר לילות המחיר ללילה יורד), והמחירים של קרוואנים נגררים בתקופת השיא נעים בין 500-1000 שקלים ליום. מחוץ לעונה המחירים יורדים בכמה עשרות אחוזים. אלו המחירים פחות או יותר, אם תרצו להיות ממוקדים יותר, אתם מוזמנים להציץ על הרשימה המלאה של קרוואנים להשכרה.
ארץ ישראל שלנו יפה וגם פורחת. החוויה הראשונה וראשונית שלנו בקראוון היתה יותר מחיובית, במיוחד בזכות האופי השונה והאפשרות לבלות יחד ולצבור חוויות כמשפחה באופן שנופש "רגיל" יותר לא מספק, לפחות מהניסיון האישי שלנו. 

רוצים לבחור את הקראוון המושלם עבורכם? אנחנו בלנדאו קרוואנים מחכים לכם עם שלל קרוואנים ייחודיים המותאמים לצרכים שלכם.