לטייל ברחבי המדינה בתוך אוטו שהוא בעצם בית, זה אומר שיש לכם את החופש ליהנות מחוויה ייחודית שאין בטיול רגיל: השכרת קארוואנים מאפשרת לכם עצמאות ובעיקר נוחות מרבית, כיוון שכל הציוד שאתם צריכים עבור הטיול – מגיע אתכם לכל מקום שאליו אתם מגיעים. עסקים שמטרתם להשכיר קארוון יכולים להציע לכם כלי רכב בגדלים שונים, בהתאם לצרכים שלכם, אך  מלבד הקראוון עצמו חשוב שתדעו כיצד להפיק את המיטב מהטיול. היכרות עם חניונים המיועדים עבור קראוונים והבנה בתחום, תסייע לכם לתכנן טיול כיפי, בטיחותי ומלא באווירה של טבע.

ממה מתחילים? שכירות קראוון – טיפים חשובים

לפני שאתם מחפשים מקום לחנות בו, חשוב לזכור כי קראוון הינו רכב גדול ממדים וחשוב שבין המטיילים יהיה אדם שיוכל לשלוט בכל הנדרש לתפעולו האופטימלי, וכמובן לצורך נהיגה בטוחה בדרכים. קראוון “מתנהג” על הכביש ממש כמו מיניבוס, זהו בעצם נגרר הדורש יכולת שליטה מורכבת וחשוב שהן בזמן הנהיגה בו והן בעת החנייה, האדם שעל ההגה יהיה בקיא ויידע בדיוק מה לעשות.

קראוונים להשכרה ניתן למצוא בכמה וכמה חברות בישראל, המשכירות דגמים שונים המיועדים להרכבים מגוונים של מטיילים: החל מקראוון קטן שמתאים לזוג ואידיאלי לטיול רומנטי, ועד לקראוונים ענקיים שיכולים להכיל משפחה שלמה, ויש בהם גם מקרר גדול ושלל פינוקים.

השכרת קראוונים בישראל זה עניין שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות, כאשר יותר ויותר אנשים מבינים את היתרון שבהשכרת מקום לינה ומגורים שבעצם צמוד אליהם כל הזמן. על האף הכיף שבהגעה אל לב הטבע הישראלי וחניה בנווה מדבר או נחל ב”שומקום”, רבים מהמטיילים מעדיפים בכל זאת למצוא חניון נוח המיועד במיוחד לחנייה של קראוונים.

חניונים של קראוונים ברחבי הארץ

קיימים כרגע בישראל כמה עשרות חניונים ייעודיים לקראוונים, מהצפון ועד הדרום. באזור טבריה למשל קיימים כמה וכמה חניונים כאלה, ולכן עבור מי שמטייל לאזור הכינרת וסביבתה עם קראוון – ישנה בחירה מגוונת למדי. ניתן לחנות בחניון בחוף האון, בחניון בגן לאומי כוכב הירדן, בחניון באזור נחל עמוד ובכמה נוספים אחרים. השכרת קראוונים לטיולים בארץ במרכז עשויה להיות מאתגרת קצת יותר, כיוון שבאזור תל אביב אין הרבה חניונים מלבד בגן הלאומי ירקון, והבא הקרוב אליו נמצא רק באשקלון.

באזור הדרום שוב ניתן למצוא חניונים רבים עבור מי שבוחר לבצע השכרת קראוונים למטרות טיול ולינה במקום מסודר, בעיקר מערבה לים המלח בחניון מצדה, ובחניון הייעודי לקראוונים בתל ערד. מי שבוחר להדרים עוד, יכול ליהנות מטיול מדברי באזור אילת, ולחנות את הקראוון בפארק תמנע.

איך בוחרים את החניון המתאים?

על אף שבמדריכים באינטרנט המתארים את החניונים מעודדים השכרת קאראוונים ואף מפרטים באיזה חניון יש מים זורמים וחשמל ובאיזה אין, כדאי שלא לקחת סיכון ולהצטייד מראש בכמה שיותר ציוד שיידרש לטיול.

כדאי לבחור בחניון מסודר שניתן למצוא בו אדם בעל סמכות שניתן יהיה לפנות אליו במקרה הצורך, וכמובן לבדוק מראש האם יש צורך בתיאום מוקדם או בתשלום לצורך הכניסה והחנייה במקום. מומלץ להכיר את הסביבה שבה חונים, זאת בכדי למצות עד כמה שיותר את השהייה, ליהנות מהמקום על כל הפוטנציאל שבו ולהפוך את הטיול לכיף גדול במיוחד.