אחד הטרנדים החמים בתחום תיירות הפנים, הוא טיולים משפחתיים בקרוואנים.
השכרת קראוונים היא אלטרנטיבה נוחה ומהנה לקמפינג משפחתי.
משפחות רבות, ובפרט משפחות עם ילדים קטנים לא יכולות לוותר על חווית הקמפינג ומנסות למצוא אלטרנטיבות חלופיות בכל מחיר. פה בדיוק נכנסים קרוואנים להשכרה – משפחה השוכרת קראוון לחופשה משפחתית, יכולה לצאת לטיול בטבע, בלי להתפשר על תנאי נוחות. החופשה מתנהלת בנוחות כשהמשפחה נעה בקרוואן.

קרוואן להשכרה – לכל סוג של חופשה

בעוד נופש בקמפינג נועד למטיבי לכת ודורש הרבה ציוד ותכנון מראש, נופש בקרוואנים מצליח מאפשר להנות מכל העולם: הוא מאפשר מצד אחד להתחבר לטבע באופן מלא, ומצד שני מספק את הנוחות הביתית ברמה הגבוהה ביותר. ממש כמו ללכת עם הטבע בלי הלכלוך, הטרחה וחוסר הנוחות.
הקרוואן מתאים לכל סוג של חופשה:

  • טיולים בטבע– הטבע הוא מדהים ביופיו, אין גבול למקומות ולאתרים בהם ניתן לבקר, אבל לישון בטבע זה כבר עניין אחר. מי מאיתנו שנמנה על שונאי הקמפינג, יודע שעם היתושים, החרקים ושאר מרעין בישין הקיימים בטבע, השהות הופכת מאוד לא נוחה. כמו כן, בטיול קמפינג תמיד מסובך יותר להתלבש, לצחצח שיניים ולבצע את כל הפעולות השגרתיות.

כששוכרים קרוואן, נהנים מכל היתרונות שיש לטבע להציע, ומרוויחים בנוסף מקום שינה נוח ומרווח.

  • טיולים באתרים מיוחדים– אם חשקה נפשכם לטייל באתרים מיוחדים, לבקר באילת, בצפון ואפילו בתל אביב, אין כל בעיה. השכרת קרוואנים מאפשרת לנסוע בכל רחבי הארץ וכך לחסוך את החיפוש אחר מקום לינה מתאים לכל המשפחה.

בחירת קרוואן מתאים עבור המשפחה

השכרת קרוואנים למשפחות הפכה להיות תופעה נפוצה ביותר, בפרט בחודשי הקיץ החמים, ועוד ועוד משפחות עם ילדים בוחרות בהשכרת קראוונים.
איך בוחרים קראוון מתאים עבור המשפחה? להלן מספר טיפים חשובים:

  • בטיחות הקרוואן– אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת הקרוואן המשפחתי שלכם, הוא בטיחות. הקרוואן לא מתפקד כמכונית רגילה, הוא מסורבל הרבה יותר – בזמן הנסיעה והחניה יש לקחת בחשבון את האורך שלו, ויש לחגור חגורות בטיחות מתאימות לכלל הנוסעים לאורך כל הנסיעה. מסיבה זו חשוב לשכור קרוואן התואם את כל הנחיות הבטיחות, וכזה המכיל מספר חגורות בטיחות בהתאם למספר הנוסעים.
  • קרוואן בהתאם למספר הנוסעים– תמיד מומלץ לבחור קרוואן להשכרה שהוא גדול במידה אחת ממספר הנוסעים. למשל, נניח שיצאתם 4 אנשים בסך הכל לחופשה המשפחתית, כדאי לבחור קרוואן מרווח עם מקום לחמישה או שישה נוסעים. כך יהיה לכם נעים יותר במהלך השהות בקרוואן ולא תצטרכו להפוך את פינת האוכל למיטה
  • תקציב השכרת הקרוואן– מחירי השכרת הקראוונים משתנים מחברה לחברה, ההבדל במחירי השכרת קראוון יכול לנוע בין עשרות שקלים למאות שקלים ליום, תלוי במידת הביקוש ובעונה בה בחרתם לנסוע. בעונת התיירות המבוקשת (הקיץ) מחירי השכרת הקראוונים יהיו יקרים יותר. כמו כן, קחו בחשבון שמחירו של קרוואן מאובזר ומפנק יהיה גבוה הרבה יותר מקראוון פשוט ובסיסי בלי יותר מדי תוספות
  • מה כולל הקרוואן- בעת בחירת הקרוואן המשפחתי, יהיה עליכם לבדוק מה הוא כולל בתוכו, כאשר טווח האפשרויות הוא רחב מאוד. רוב הקרוואנים המוצעים כוללים חדר אחד או מספר חדרי שינה, מטבח, שירותים, מקלחת וסלון. קראוונים מאובזרים ומשודרגים יותר, יכללו מוצרי חשמל הכרחיים למטבח (מיקרוגל, כיריים, תנור, טוסטר ועוד). כדי להחליט אלו אביזרים יהיה עליכם להביא מהבית, בדקו את האתרים בהם אתם מתכוונים לשהות. ככל שהאתרים בהם תבקרו יכילו יותר תשתיות, כך תוכלו להתפשר על הציוד.