השכרת קראוונים לטיולים היא הפתרון המושלם למי שמחפש את השילוב האידיאלי בין טבע לבית. איך תדאגו שהטיול יהיה מוצלח בדיוק כמו שדמיינתם? התחילו מלהכין רשימת ציוד לטיול בקרוואן.

לכל מקום שהצב הולך, הבית שלו הולך אתו. כך גם כשמטיילים עם קרוואן. השכרת קראוונים לטיול מאפשרת לכם להכיר מקומות חדשים ולעבור מרחקים, מבלי לשנות את מקום הלינה בכל לילה מחדש או להיסחב עם ציוד על הגב. התעייפתם באמצע היום? תוכלו לעצור באחד מחניוני הקראוונים המותאמים ולנוח לפני שתצאו שוב לדרך. אין ספק שהשכרת קרוואן היא הפתרון המושלם, אך גם אם תפנו לחברה מקצועית ומומלצת, שדואגת לתחזק את כלי הרכב ולאבזר אותם ברמה גבוהה, יש מספר דברים שלא כדאי לשכוח לקחת אתכם לטיול.

חוויה מוצלחת מתחילה בתכנון נכון

טיול קרוואנים מוצלח תלוי בשלושה מרכיבים: חברה מקצועית ואמינה עבור השכרת קראוונים, תכנון נכון של מסלול הטיול כולל רשימת חניונים ולסיום, הכנת רשימת ציוד. במאמר זה נתמקד ברשימת הציוד, כאשר רוב הסעיפים מתאימים לכלל המטיילים, אך ייתכן ויש פריטים אחרים שתרצו להוסיף ופריטים שיראו לכם לא הכרחיים.

השכרת קראוונים- טיפ חשוב להכנת רשימת ציוד

עברתם על הרשימה וסימנתם את מה שאתם צריכים? מעולה. עכשיו תחזרו אחורה וכתבו כמויות מכל דבר. הכמות צריכה להיות מותאמת למספר האנשים ולתקופת השהות בקרוואן. זה אולי לא משנה מבחינת ציוד לשינה או מכשיר GPS, אך בכל הנוגע לבגדים ומוצרי מזון, יכולים להיות הבדלים משמעותיים בכמויות בין זוג או משפחה עם ילדים, ובין טיול של 24 שעות וטיול של 5 ימים. את כל הציוד שאתם מתכננים לקחת, הכניסו לתיקי בד ושקיות. מזוודות תופסות מקום רב ולא תמיד יימצא להן מקום בתוך הקרוואן.

השכרת קראוונים- מה אתם צריכים לקחת?

אז מה אתם צריכים לקחת כדי לצאת לטיול בבטחה ובשמחה? כדי להקל עליכם, חילקנו את הפריטים לקטגוריות הבאות:

  • טיול – מפות, כרטיסים שנקנו מראש וכרטיסים שיכולים להקנות לכם הנחות בכניסה לאתרים (כגון מטמון, הסתדרות המורים וחבר), מכשיר GPS ומעמד לסמארטפון כולל דיבורית ומטען. מכיוון שמדי פעם תרדו מהקרוואן כדי לטייל, יש לשקול לקחת גם צידנית עם קרחונים ותיקי גב בהם תוכלו להכניס כריכים, חטיפים ושתיה. אם אתם אוהבים לשמוע מוזיקה בנסיעה, כדאי להכין מראש גם פלייליסט עם שירים אהובים.
  • ציוד לשינה – שום טיול השכרת קראוונים אינו מושלם ללא מצעים, כריות ושמיכות. כדאי לקחת גם סט נוסף, ליתר בטחון, במיוחד אם נוסעים עם ילדים קטנים.
  • כלי אוכל ומזון – כלים חד פעמיים: תבניות, קערות, צלחות, סכו"ם, מפות וכוסות לשתייה חמה וקרה. בנוסף, כדאי להביא מחבת, סיר קטן, קרש וסכין לחיתוך, קומקום להרתחת מים, שתיה, מוצרי מזון, קפה, תה, סוכר, מלח ותבלינים. אל תשכחו שבסוף כל ארוחה תצטרכו לשטוף את הכלים ולכן דאגו לנוזל ניקוי, ספוגית ומטלית לייבוש.
  • תעסוקה לילדים – משחקים, דפים וצבעים לציור, ספרים ואפשר גם טאבלט ומטען.
  • ניקיון והיגיינה – נייר טואלט, מגבות רחצה וידיים, סבון לגוף, שמפו, מרכך, מברשות שיניים ומשחה. לא לשכוח גם ערכת עזרה ראשונה ותכשיר נגד יתושים. כדי שיהיה לכם נעים לשהות בקרוואן, מומלץ לקחת גם מגבוני ניקוי, שקיות אשפה וגליל ניירות סופגים.
  • ציוד לשהייה בחניון – פרטים אודות חניוני לילה לקראוונים, שולחן פיקניק וכיסאות מתקפלים כדי שתוכלו לשבת בערב מחוץ לקרוואן, מחצלת, משחקי חברה, תאורה, פנס, שמשייה וערכה למנגל.

לקחת פחות או יותר? זכרו שהמקום בתוך הקרוואן הוא מוגבל ולכן אל תעמיסו דברים מיותרים.
בדקו מה נחוץ ומה לא והיצמדו לרשימה. אל תשכחו שבסופו של יום, אתם במרחק נסיעה קצר מחנויות, כך שבעת הצורך, תוכלו תמיד לקנות את מה שחסר.

השכרת קראוונים